play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rząd zapowiada pomoc dla przedsiębiorców. Kolejne miliardy złotych

today1 kwietnia 2021

Background

Oprócz krytycznej sytuacji służby zdrowia, uwagi wymaga nadal także kondycja finansowa polskich przedsiębiorstw. Dziś premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rząd uruchomi kolejne miliardy złotych na pomoc przedsiębiorcom, a pomoc dostosuje do konkretnych branż.

Kolejne dziesiątki miliardów złotych zostaną przeznaczone przez rząd na wsparcie branż, które najbardziej cierpią z powodu pandemii koronawirusa. Informację przekazał dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki:

– Na drugi kwartał tego roku musimy i chcemy uruchomić następne środki finansowe w łącznej wysokości do 30 miliardów złotych, po to, żeby ratować polskie przedsiębiorstwa. Dostosowaliśmy wsparcie do poszczególnych grup przedsiębiorców. Oferujemy małe bezzwrotne dotacje, subwencje do 5 tysięcy złotych – dla mikro-firm, ale także „postojowe” dla pracowników większych firm, zwolnienia ze składek ZUS – instrument z którego już wcześniej korzystali przedsiębiorcy.

Wsparcie w ramach tarczy finansowej ma otrzymać ponad 60 branż, z czego 16 nowych, które dotychczas takiej pomocy nie otrzymało:

– Fryzjerzy i kosmetyczki, detaliczny handel meblami, handel sprzętem RTV i AGD, grami, zabawkami, czy zegarkami, biżuterią, ale także sprzedaż komputerów w sklepach wyspecjalizowanych – wyliczał wicepremier Jarosław Gowin.

W sumie łączna kwota wsparcia, która ma trafić do przedsiębiorców to blisko 30 miliardów złotych.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content