play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Rzuciła się z nożem na dwie kobiety w Katowicach ZDJĘCIA

today3 lutego 2020

Background

Rzuciła się z nożem na dwie kobiety w Katowicach. 26-latka zaatakowała na ulicy dwie kobiety oraz kierował pod ich adresem groźby karalne. Kobiecie przedstawiono już zarzuty. Grożą jej 2 lata więzienia.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia br. na terenie dzielnicy Bogucice. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Markiefki w Katowicach miało dojść do bójki z użyciem noża, a w efekcie dwie kobiety miały zostać zranione. Po przybyciu na miejsce wywiadowcy ustalili, że poszkodowane kobiety spotkały na ulicy ich znajomą, która miała kierować pod ich adresem groźby. Pomiędzy kobietami doszło do kłótni, podczas której 26-latka miała wyciągnąć nóż i zaatakować zgłaszające. W wyniku ataku zgłaszające odniosły drobne obrażenia ciała, które nie zagrażały ich życiu. Natomiast sprawczyni uciekła do pobliskiego sklepu.

Funkcjonariusze udali się do wskazanego sklepu, gdzie ujawnili opisaną przez świadków kobietę. Okazała się nią być mieszkanka Sosnowca, która była nietrzeźwa. Ponadto przy kobiecie policjanci znaleźli nóż kuchenny. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W efekcie tego zdarzenia, zaatakowane kobiety na szczęście nie odniosły poważnych obrażeń ciała. Jednak ze względu na karygodne zachowanie 26-latki prokurator, kierując się interesem społeczny, wszczął w tej sprawie postępowanie z urzędu. Kobiecie przedstawiono już zarzut naruszenia czynności narządu ciała oraz kierowania gróźb karalnych. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content