play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Są konkretne postulaty organizatorek Strajku Kobiet. Kaczyński: Wzywam do obrony kościoła

today27 października 2020

Background

Chcą w pełni legalnej aborcji, anulowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz – tu cytat – prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich. To postulaty organizatorek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który od kilku dni odbywa się na ulicach większości miast w Polsce. Głos w sprawie demonstracji zabrał również prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

– To co się dzieje w kraju to jest dobijanie różnych sfer, gdzie kobiety tracą przywileje i prawa. Żądamy w tym momencie legalnej aborcji na żądanie i kropka – mówi jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Marta Lempart.

Głos w sprawie demonstracji zabrał wicepremier Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do obywateli o obronę polskich kościołów.

– Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek Państwa i obywateli. Musimy bronić polskich kościółów za wszelką cenę. Wzywam, by członkowie Prawa i Sprawiedliwości i wszyscy, którzy nas wspierają, wzięli udział w obronie kościoła – apeluje Kaczyński.

Jutro demonstracje ponownie odbędą się w całej Polsce, na Śląsku najliczniejsza ma odbyć się przed Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach. W piątek kobiety mają jechać do Warszawy.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content