play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Są oferty na centra przesiadkowe w Zabrzu

today12 kwietnia 2021

Background

Po przygotowaniu odpowiedzi na ponad 800 pytań pochodzących od zainteresowanych firm, otworzono oferty na budowę centrum przesiadkowego w Zabrzu przy ul. Goethego oraz w Rokitnicy przy ul. Krakowskiej i Ofiar Katynia.

Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik poinformowała, że teraz ruszy proces analizy ofert, a następnie wyłonienia wykonawcy.
Spośród 6y złożonych ofert na budowę każdego z centrów, wszystkie zmieściły się w planowanym budżecie. To kolejny etap prac zmierzających do powstania obiektów. Proces projektowania trwał ponad 2 lata.

Projekt realizowany będzie w latach 2020-2023 w ramach poddziałania 4.5.1. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość przekracza 119,5 mln zł, z czego Zabrze pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych w wys. prawie 96,4 mln zł. Resztę stanowi wkład własny miasta, którego zapewnienie jest możliwe m.in. dzięki wykorzystaniu funduszy pochodzących z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Przy ul. Goethego przewidziano budowę obiektu o powierzchni ok. 10,4 tys.m2 z peronami komunikacji autobusowej, parkingiem Park & Ride oraz poczekalnią i usługami towarzyszącymi. W drugiej lokalizacji zaplanowano otwarte perony, parking zewnętrzny oraz obiekt o powierzchni 276 m2, w którym mieścić się będzie poczekalnia i drobne punkty usługowe. W obydwu centrach przewidziano możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, strefy Kiss & Ride oraz infrastrukturę towarzyszącą (biletomaty, tablice informacji pasażerskiej i tablice zajętości miejsc na parkingu P&R). Zostaną również przebudowane drogi oraz sieci infrastruktury w zakresie koniecznym do włączenia do infrastruktury centrów przesiadkowych.

źródło/foto: UM Zabrze

 

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content