play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Samochód na pasach wjechał w matkę z trójką dzieci

today10 sierpnia 2020

Background

Samochód na pasach wjechał w matkę z trójką dzieci. To sytuacja z Mikołowa, gdzie 35-letnia kobieta i jej pociechy mogą mówić o wyjątkowym szczęściu. Kierująca Oplem zatrzymała się co prawda, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, jednak jadący za nią kierowca BMW już tego nie zrobił i uderzył w tył jej samochodu, który siłą odrzutu wjechał w przechodzącą przez pasy rodzinę.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:30, na DK 81 w Mikołowie, na oznakowanym przejściu dla pieszych w kierunku Katowic. Zgodnie z ustaleniami policjantów, kierująca Oplem 31-letnia mieszkanka Katowic jadąc lewym pasem ruchu zatrzymała się, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dziećmi. Pojazd jadący po prawej stronie również się zatrzymał. Gdy piesi weszli na przejście, jadący BMW 71-letni mieszkaniec Łazisk, najechał na tył Opla, który siłą odrzutu uderzył w pieszych.

Poszkodowane w zdarzeniu dzieci 35-latki w wieku 2, 4 i 5 lat z ogólnymi potłuczeniami trafiły do szpitala. Opieki medycznej wymagał także 45-letni pasażer Opla oraz jego 8-letni syn. Według informacji przekazanych przez lekarzy, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu byli trzeźwi, a sprawcy wypadku zatrzymano prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 20:50. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi mikołowski wydział prewencji.

 

źródło: KPP Mikołów

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content