play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Samochodem wjechał do domu! ZDJĘCIA

today26 sierpnia 2020

Background

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Częstochowie przy ul. Warszawskiej. Kierujący Audi prawdopodobnie zasnął za kierownicą swojego samochodu i wypadł z drogi uderzając w zaparkowane na poboczu Renault, po czym wjechał w ścianę niezamieszkałego budynku. Mężczyzna uskarżał się na ból głowy, dlatego został przewieziony do szpitala na konsultację lekarską.

Do zdarzenia doszło około godziny 6.20 przy ul. Warszawskiej w Częstochowie. 26-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego kierując pojazdem marki Audi przy ul. Warszawskiej zjechał z drogi, uderzył w zaparkowany przed prywatną posesją Renault, a następnie wjechał w ścianę niezamieszkałego budynku. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że przyczyną tej kolizji było zaśnięcie 26-latka za kierownicą. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik negatywny, co oznacza, że kierowca  w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

 

Od początku roku na terenie Częstochowy i powiatu doszło już do 11 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 11 osób zostało rannych z powodu zaśnięcia za kierownicą. Dla porównania, w 2019 roku częstochowska policja odnotowała 12 takich kolizji i 3 wypadki, gdzie 6 osób zostało rannych.

Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu.  Znacząco wpływają na pogorszenie koncentracji i wydłużają czas reakcji. Pojazd jadący z prędkością 50km/h w ciągu 1 sekundy przejedzie około 15m, a rozpędzony do 100km/h prawie 30m. Dlatego apelujemy o rozsądek przy planowaniu swojej podróży. Jeśli wystąpią u nas objawy zmęczenia za kierownicą, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego, powinniśmy zjechać na najbliższy parking czy stacje benzynową i chwilę odpocząć.

W związku z naruszeniem konstrukcji budynku, na ul. Warszawskiej (od numeru 403 do 363) w kierunku centrum wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu – prawy pas oraz chodnik zostały wyłączone z ruchu, a na tym odcinku drogi obowiązuje prędkość 40km/h.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content