play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Samorządowe działania proekologiczne. W Wojkowicach rusza ekopatrol

today4 maja 2021

Background

Ekologia i gospodarka odpadami – to bardzo ważne elementy polityki na poziomie lokalnym, samorządowym. Wiedzą o tym władze Wojkowic i Mikołowa. Podjęły działania, które mają na celu zmienić postawy mieszkańców w tym zakresie.

Taryfy ulgowej nie będzie! W Wojkowicach na ulicę wyruszył ekopatrol, który będzie sprawdzał czy ludzie nie wyrzucają śmieci na polach i w lasach.

– Ma na celu wynajdywać ludzi, którzy wyrzucają śmieci, osoby które podpalają trawy. To pracownicy Biura Zarządzania Kryzysowego, przeszkoleni w zakresie obsługi dronu, wyposażeni w rowery elektryczne. Będziemy weryfikować lokalizacje, które są typowe dla wyrzucania śmieci – zarówno w dzień jak i w nocy, po to żeby być może uchwycić kogoś, kto nie potrafi uszanować naszego wspólnego dobra – mówi Radiu Piekary burmistrz miasta, Tomasz Szczerba

Pamiętajmy, że za brak szacunku dla natury grozi słona grzywna, w niektórych przypadkach nawet do 5 tysięcy złotych.

Ekologia i gospodarka odpadami – te dwie sfery życia są ze sobą powiązane. W Mikołowie ruszają z kampanią promującą segregację śmieci i to, żeby nie produkować odpadów. Im gorzej segregujemy tym więcej płacimy, mówi w rozmowie z reporterem Radia Piekary wiceburmistrz Mateusz Handel:

– Ma to byś akcja uświadamiająca, pewną wrażliwość społeczną, pewne zachowania proekologiczne, które ma uwypuklać. Ale też zwracać uwagę na efekt finansowy dla nas, jako miasta i dla samych mieszkańców. Bo jak wiemy im gorzej mieszkańcy będą sortować śmieci, tym potencjalnie więcej za te śmieci będą płacić.

W ramach akcji w mieście mają się pojawić plakaty. Działania będą też prowadzone w sieci.

 

Fot. Tomasz Szczerba

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content