play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Sanepid ukarał 8 mieszkańców Bytomia grzywną. Nie przestrzegali zasad kwarantanny

today7 kwietnia 2020

Background

Sanepid ukarał 8 mieszkańców Bytomia grzywną. Nie przestrzegali zasad kwarantanny – informuje bytomska policja. Jedna osoba zapłaci 10 tys. zł, 7 osób – po 5 tys. zł. Niestety okazuje się, że nie są to odosobnione przypadki łamania zasad izolacji.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu wydał już 8 pierwszych decyzji administracyjnych, nakładając kary pieniężne. Grzywny zostały wymierzone w osoby, które w sposób rażący nie stosowały się do obowiązujących zakazów. Kolejne sprawy są rozpatrywane. Bytomscy policjanci, cały czas kontrolują osoby odbywające kwarantannę. Powiadomili już sanepid o 18 osobach niestosujących się do zaleceń.

Warto tutaj podkreślić, że każde takie wykroczenie było analizowane bardzo wnikliwie, a każda sprawa rozpatrywana indywidualnie – zapewnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, rzecznik prasowy bytomskiej policji. Mężczyzna, który zapłaci 10 tys. zł, kilkukrotnie lekceważył zasady kwarantanny. Należy pamiętać, że to nie jedyne kary – podkreśla Rafał Wojszczyk. W każdym przypadku przeciwko sprawcy wykroczenia stróże prawa sporządzą wniosek o ukaranie do sądu.

Jak przypomina bytomska policja, powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie i ściśle związane z powszechnym bezpieczeństwem. Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży.

 

źródło: UM Bytom, Policja Bytom

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content