play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

SBB z muzykami NOSPR. Wyjątkowy koncert legendy rocka

today2 listopada 2020

Background

SBB z muzykami NOSPR. Wyjątkowy koncert legendy rocka. Grupa SBB już wkrótce wystąpi z muzykami Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. „To dla mnie magiczny projekt, czuję wielką tremę” – mówi Józef Skrzek, klawiszowiec i frontman zespołu. Podczas wydarzenia na scenie gościnnie pojawi się Stanisław Soyka. Koncert, z udziałem publiczność odbędzie się 8 listopada. Jubileusz grupy będzie można także śledzić na żywo na stronie www.nospr.org.pl oraz na profilach NOSPR na Facebooku i YouTube.

SBB z muzykami NOSPR. Wyjątkowy koncert legendy rocka. Muzycy NOSPR już wielokrotnie pokazywali, że czują się doskonale nie tylko  muzyce Beethovena czy Brahmsa, ale są też otwarci na najbardziej śmiałe muzyczne połączenia. Rok temu wzięli udział w projekcie Dżem Symfonicznie, a ich współpraca z raperem Miuoshem okazała się spektakularnym sukcesem, którego zwieńczeniem był pamiętny koncert na Stadionie Śląskim.

Już 8 listopada o godz. 18.00 orkiestra wystąpi z jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka — SBB. Wspólny koncert to element jubileuszu 50-lecia SBB. Spotkanie z NOSPR w Katowicach będzie dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Graliśmy na całym świecie, występowaliśmy z zespołem Deep Purple, Bob Marley składał mi życzenia na Festiwalu w Roskilde, ale tylko na Śląsku czuję się jak w domu. Tu chodziłem do szkoły muzycznej, studiowałem, spotykałem ludzi, którzy wywarli na mnie ogromny muzyczny wpływ, jak Wojciech Kilar czy Henryk Mikołaj Górecki. SBB z orkiestrą to jest dla mnie spełnienie. Jestem „klasykiem”  z wykształcenia. Lata temu, kiedy graliśmy koncerty w wielkich halach, potrafiłem czasem na zakończenie zagrać Preludium e-moll Chopina. Muzyka klasyczna zawsze była mi bliska – wspomina Józef Skrzek.

Podczas koncertu w NOSPR zespołowi SBB towarzyszyć będzie gościnnie Stanisław Soyka. Orkiestrowe aranżacje najważniejszych utworów grupy SBB przygotował Miłosz Wośko, który podczas listopadowego koncertu stanie za pulpitem dyrygenckim.

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Koncert będzie także również transmitowany na żywo na stronie www.nospr.org.pl oraz na profilach NOSPR na Facebooku i YouTube.

 

info i fot. dział promocji NOSPR

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content