play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Scena w Galerii Katowickiej wraca do gry! Na deskach światowy hit „On wrócił”

today12 sierpnia 2020

Background

Scena w Galerii Katowickiej wraca do gry! Na deskach światowy hit „On wrócił”. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, na scenę wrócą aktorzy. Na pierwszej w Polsce sceny teatralnej zlokalizowanej w centrum handlowym ponownie zagości inscenizacja bestsellerowej powieści niemieckiego pisarza, Timura Vermesa. Sztuka „On wrócił”, w reżyserii Roberta Talarczyka, opowiada o Adolfie Hitlerze, który trafia do współczesnego świata.  W rolę przywódcy III Rzeszy wciela się charyzmatyczny Artur Święs. Spektakle w Galerii Katowickiej zaplanowano na 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00.

Scena w Galerii Katowickiej wraca do gry! Na przestrzeni scenicznej Scenie w Galerii, prowadzonej przez Teatr Śląski, już niebawem wystawiona zostanie adaptacja utworu Timura Vermesa pt. „On wrócił” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Roberta Talarczyka. W uniwersalnej opowieści o sztuce manipulacji, znaczeniu mediów i funkcjonowaniu władzy zobaczymy: Artura Święsa, Zbigniewa Wróbla, Wiesława Kupczaka, Dawida Ściupidro, Annę Kadulską oraz Annę Lemieszek.

Scena w Galerii to szczególny punkt na mapie Katowic. W czasie swojej kilkuletniej działalności nasz niestandardowo zlokalizowany oddział Teatru Śląskiego zaskarbił sobie ogromną sympatię miłośników kultury i sztuki. Po dość długiej przerwie, której nikt nie mógł przewidzieć, spektakle wracają na scenę. Ogromnie cieszymy się na ponowne spotkanie z widzami, od których wciąż otrzymujemy sygnały, że z niecierpliwością oczekują na pierwsze przedstawienia i inne aktywności – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Scena w Katowickiej to wyjątkowa przestrzeń, która powstała w efekcie wieloletniej współpracy Teatru Śląskiego – jednej z najważniejszych instytucji kultury w regionie oraz Galerii Katowickiej – platformy łączącej życie codzienne ze kulturą. Przed pandemią było to jedno z ulubionych miejsc lokalnych koneserów sztuki czy seniorów, dla których regularnie organizowany jest tu cykl warsztatów zatytułowanych „Sztukowanie”.

Po długiej przerwie z radością wracamy do prób i spektakli wierząc, że tak lubiana przez widzów Scena w Galerii Katowickiej będzie dla nich bezpiecznym miejscem spotkań. Poza cieszącym się ogromnym zainteresowaniem tytułem „On wrócił” wznawiamy przerwane pandemią próby „Potopu” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego (premiera 17 października). Postaci z naszej zbiorowej świadomości, takie jak Andrzej Kmicic, Michał Wołodyjowski czy Jan Onufry Zagłoba zyskają nowe życie, by rozprawić się z grubymi warstwami kurzu i lukru, które narosły wokół ich przygód. Sienkiewicz był przecież autorem najchętniej śledzonych polskich seriali XIX wieku. Kolejne, wychodzące na łamach gazet rozdziały-odcinki imponowały wizją i rozmachem jak „Gra o tron”, emocjonowały jak swego czasu „Niewolnica Isaura”, bawiły i przerażały jak „The Walking Dead”. Przed końcem roku na Scenie w Galerii zaplanowaliśmy jeszcze w drugi tytuł – inspirowany filmem „Amator” z Jerzym Stuhrem spektakl w reżyserii Norberta Rakowskiego – zdradza plany wobec Sceny w Galerii Katowickiej Robert Talarczyk, Dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Spektakl „On wrócił” zostanie wystawiony 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00. Bilety dostępne są w cenie 25 i 40 zł. W związku z aktualną sytuacją w kraju przed zakupem wejściówek należy zapoznać się z regulaminem wydarzeń oraz wypełnić specjalne oświadczenie. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/121.

Uwaga!  W pokazie wykorzystywane są światła stroboskopowe, których powinny unikać m.in. osoby cierpiące na padaczkę światłoczułą.

fot. Teatr Śląski

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content