play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Schyłek epidemii? Nie. Tylko załamanie

today11 sierpnia 2020

Background

To nie jest przełamanie negatywnego trendu, choć poniedziałkowy raport epidemiczny wskazywałby na jego osłabienie. Ponad 600 nowych przypadków SARS COV2 znajduje się w aktualnym ciągle zestawieniu, co oznaczałoby spadek liczby o blisko 200 w stosunku do poprzedniej doby.

Województwo Śląskie – być może chwilowo – straciło pozycję lidera na niechlubnej liście: niespełna 100 zakażeń w regionie, to o wiele mniej niż w Małopolsce, czego należało się spodziewać wobec prowadzonych tam akcji masowych badań przesiewowych w dużych przedsiębiorstwach.

Po 10.00  będą nowe dane. Każde kolejne będą o tyle istotne, że od nich uzależnione jest luzowanie restrykcji w powiatach i miastach, gdzie je w sobotę zaostrzono, wobec utrzymującego się wysokiego poziomu zakażeń. Dlatego właśnie w Rybniku i pod Rybnikiem, w Rudzie Śląskiej, powiecie pszczyńskim czy wodzisławskim trzeba zakładać maseczkę po wyjściu z domu, zrezygnować z kina, teatru czy koncertu.

Jeśli przez trzy kolejne dni, liczba infekcji SARS COV2 nie wzrośnie – rygory zostaną złagodzone. Z drugiej strony, jeśli zakażeń będzie więcej – powiększy się lista powiatów z epidemicznymi restrykcjami, zapowiada Resort Zdrowia.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content