play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Scorpionsi zachwyceni projektem zabrzańskiego „plastyka”

today20 listopada 2020

Background

Muzycy legendarnego zespołu Scorpions zachwyceni pracami uczniów zabrzańskiego plastyka. Na projekt zareagowali – wysyłając zdjęcie z autografami! I jak tu nie wierzyć w „wiatr zmian”… podejścia do nauki ?

To mogła być zwyczajna lekcja, jak każda inna. Nauczyciel omawia tekst, a uczniowie robią notatki. Tym razem jednak było inaczej. Joanna Czuma – Sitek, nauczycielka Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu zaproponowała bardziej kreatywne zajęcia. Uczniowie mieli stworzyć projekty graficzne np. koszulek, inspirowane utworem Wind of change. Oczywiście z uwzględnieniem koronawirusowej rzeczywistości.

-Miałem w sobie niedowierzanie, czy w ogóle ten projekt przyniesie jakiś efekt. Nie przeszkodziło mi to jednak w tym żeby się postarać. Kiedy zobaczyłem staje zdjęcia zespołu Scorpions, pomyślałem że ci młodzi ludzie w zasadzie są bardzo podobni do nas. Jedyne co nas różni to maseczki, o których nikt wtedy nie myślał. Zmieniłem więc ich wizerunek, dodając ten element. Efekt jest ciekawy – mówią uczniowie plastyka.

Efekty zaskoczyły nie tylko uczniów, ale i członków zespołu do których prace dotarły.

-Pomyślałam sobie: a dlaczego by nie wysłać prac projektowych do członków zespołu Scorpions? Otrzymaliśmy odpowiedź!! Muzycy pisali, że są wzruszeni, że młodzież zajęła się tym tematem i bardzo doceniają ten fakt – mówi Joanna Czuma – Sitek.

Muzycy odwdzięczyli się także zdjęciem z autografami członków zespołu Scorpions. A nauczycielka zabrzańskiego „plastyka” już wspomina o kolejnym projekcie pod nazwą „Do dzieła!”, który w dobie pandemii podejmuje z uczniami. I jak tu nie wierzyć w wiatr zmian.. podejścia do nauki ?

Fot: Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content