play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Sejm przyjął część poprawek Senatu do Polskiego Bonu Turystycznego

today17 lipca 2020

Background

Ma wspomóc polską turystykę i przy okazji pomóc dzieciom wyjechać na wakacje. Sejm przyjął część poprawek Senatu do Polskiego Bonu Turystycznego. Ten w wysokości pięciuset złotych ma przypadać na jedno dziecko. Teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Prawie 6,5 miliona dzieci z tego skorzysta. Przypomnę, 500 złoty na każde dziecko. 1000 zł na dziecko niepełnosprawne. Celem tej ustawy jest także wspomożenie branży turystycznej, która na skutek COVID-u ucierpiała najbardziej – mówiła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Pierwotnie bon miał przysługiwać też osobom starszym, na przykład przy wyjazdach do sanatorium. Tak się jednak nie stało, ubolewa Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Obiecali – oszukali: był taki hashtag na Twitterze, czyli takie obietnice, które składa się przed wyborami, a jak się okazuje, że jest już po wyborach, to nie trzeba ich realizować. To jest jeden z przykładów. Również to, że pani Emilewicz obiecywała, że będzie np. bon turystyczny dla emerytów i rencistów. Teraz okazuje się jednak, że zdecydowanie go nie będzie – mówiła Katarzyna Lubnauer (KO).

Ustawa trafiła na biurko prezydenta, który ma na jej podpisanie 21 dni. Ze świadczenia będzie można skorzystać do marca 2022 roku.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content