play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Senior szuka pracy? Siemianowicki magistrat pomoże ją znaleźć!

today3 marca 2021

Background

Siemianowicki magistrat pyta przedsiębiorców i seniorów o ich oczekiwania w zakresie pracy. Ma to w przyszłości pomóc prowadzącym biznesy w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników, a chętnym do pracy seniorom znaleźć posadę dla siebie.

Senior szuka pracy, a magistrat chce mu w tym pomóc. Nietypowe „badanie oczekiwań” przeprowadza Urząd Miasta w Siemianowicach Śląskich. Na stronie internetowej umieszczono dwie ankiety badające zasadność stworzenia platformy z bazą lokalnych ofert pracy dla seniorów. Pierwsza z nich skierowana jest do przedsiębiorców, a druga dla seniorów.

Ankiety maja pomóc w stworzeniu serwisu z lokalnymi ogłoszeniami dotyczącymi miejsc pracy. Miasto chce dostosować serwis w taki sposób, by seniorzy, którzy chcą pozostać czynni zawodowo mogli znaleźć w nim odpowiednie dla nich stanowiska.

– Chcemy wsłuchać się w uwagi przedsiębiorców odnośnie problemów z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników, biorąc pod uwagę, że być może tymi pracownikami mogliby zostać seniorzy. Z kolei – ze strony seniorów – chcemy spełnić ich oczekiwania w zakresie możliwości zdobycia pracy – mówi Radiu Piekary Piotr Kochanek z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Czy taki pomysł w Siemianowicach Śląskich ma szanse powodzenia? Okazuje się, że tak, bo chętnych do pracy starszych ludzi jest mieście wielu.

– Wielu siemianowickich seniorów, pomimo tego, że osiągnęli wiek emerytalny, są dalej gotowi, by czynnie brać udział w życiu gospodarczym miasta i tym samym pracować – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Piotr Kochanek.

Zainteresowani seniorzy, jak i przedsiębiorcy mogą zapoznać się z ankietą i wypełnić  ją do 12 marca.

Fot. Facebook/Siemianowice Dobre Bo Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content