play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sensacyjny transfer. Lukas Podolski piłkarzem Górnika Zabrze

today6 lipca 2021

Background

Koniec spekulacji i domysłów. Lukas Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Dziś ten fakt potwierdził klub z Zabrza.

Jak obiecał tak zrobił. Lukas Podolski, mistrz świata, gwiazda reprezentacji Niemiec i były zawodnik takich klubów jak Bayern, Arsenal czy Inter Mediolan zagra w nadchodzącym sezonie w Górniku Zabrze. Piłkarz od zawsze podkreślał swoje przywiązanie do Górnika i zapowiedział, że kiedyś zagra w śląskim klubie, ale co jakiś czas temat pojawiał się i znikał, a kibice przestali już wierzyć w zapewnienia Podolskiego. Tymczasem kilka dni temu pojawiła się informacja, że Górnik i zawodnik prowadzą zaawansowane rozmowy. Mało kto jednak spodziewał się pozytywnego finału. Tymczasem wczoraj zostały opublikowane w sieci filmiki wskazujące, że w końcu gwiazda światowego formatu zagra w śląskim klubie. Dziś Górnik potwierdził ten fakt, a Lukas Podolski w filmie w mediach społecznościowych zabrzańskiego zespołu jednoznacznie określił swoją przyszłość. Wydaje się, że to największy hit transferowy w ekstraklasie ostatnich lat i trudno będzie go pobić.

______________________________________________

Wcześniej pisaliśmy:

To jest chyba właśnie ten moment. Wszystko wskazuje na to, że Lukas Podolski dotrzyma słowa i w końcu zagra w Górniku Zabrze jak kiedyś obiecał. Są sygnały, że mistrz świata i reprezentant Niemiec zagra z numerem dziesiątym na koszulce śląskiej drużyny.

To na razie oczywiście spekulacje, bo oficjalnego komunikatu nie ma, ale sam klub jak i zawodnik wczoraj podsycili te plotki publikując swoje krótkie filmy w mediach społecznościowych. Górnik Zabrze opublikował film, na którym widzimy proces tworzenia czarnej, klubowej koszulki z numerem dziesiątym i końcowym hasłem 'The Legend Continues”. Lukas Podolski z kolei w swoim wideo pozuje w czarnej koszulce właśnie z numerem dziesiątym i swoim nazwiskiem. Wszystko kończy slogan: 'The Saga Continues”. Jest to raczej jednoznaczne, ale póki nie będzie potwierdzenia z obu stron trzeba poruszać się w sferze domysłów. Pierwsze sygnały, że rozmowy między Lukasem Podolskim, a Górnikiem Zabrze są prowadzone i nawet są na zaawansowanym etapie pojawiły się w niedzielę. Poinformował o tym włoski dziennikarz, Fabrizio Romano. Włoch jest znany w piłkarskim środowisku ze sprawdzonych informacji. Kilka lat temu Lukas Podolski zapytany o to, czy rzeczywiście kiedyś zagra w barwach czternastokrotnego mistrza Polski odpowiedział: Tak powiedziałem i tak będzie. Czy to jest właśnie ten moment? To byłaby naprawdę transferowa bomba.

 

fot.: lukasz podolski/facebook

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content