play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sentencje o życiu. Park w Świerklańcu zaprasza na ławeczki

today17 września 2020

Background

Sentencje o życiu. Park w Świerklańcu zaprasza na ławeczki. „Ławkowe myślniki” -to aforyzmy, które pojawią się na świerklanieckich ławkach.  To akcja gminy Świerklaniec, której celem jest uatrakcyjnienie przestrzeni zabytkowego Parku w Świerklańcu. Miejsce odpoczynku znajdujące się w głównej alei zyskają tabliczki z aforyzmami Łukasza Zimnocha. Efekt tego przedsięwzięcia będzie można zobaczyć już 19 września o godzinie 16.00. Wtedy tabliczki zostaną odsłonięte.

Sentencje o życiu. Park w Świerklańcu zaprasza na ławeczki. Dodatkową atrakcją będzie opowieść autora o kilku parkach świata. Każdy kto weźmie udział w spotkaniu będzie mógł zasypać autora gradem pytań. – Osiem aforyzmów znajdzie się na oparciach ławek, które na trwałe zostaną przymocowane do oparć ławek. Moje aforyzmy to zachęta do rozmowy, wymiany myśli, inteligentnego przekomarzania – wyjaśnia Łukasz Zimnoch – to wspaniałe, kiedy dwoje ludzi potrafi obdarowywać się sobą, kiedy wspólnie poszukują odpowiedzi, jak lepiej żyć, jak pełniej być człowiekiem. Wiele pięknych chwil w moim życiu wiąże się z rozmowami, mam nadzieję, że aforyzmy w Świerklańcu będą zachęcały spacerowiczów do szczerości i poszukiwania prawdy o nas samych i dostarczą czytelnikom takiej samej frajdy, jaką miałem w trakcie ich wymyślania- mówi autor aforyzmów.

Aforyzm to krótka forma posługująca się paradoksem, kpiarska, ironiczna, wymuszająca zajęcie stanowiska. Mam nadzieję, że krótkie sentencje z ławek pozostawią w licznie odwiedzających park spacerowiczach wzruszenia, myśli, które ubogacą ich wnętrza – referuje działanie gminy wójt Świerklańca Marek Cyl.

Łukasz Zimnoch w trakcie wydarzenia opowie o Parku w Świerklańcu, Central Parku w Nowym Jorku, Stadpark w Wiedniu i Parku Alhambra w Granadzie. Wyjaśni także symboliczne znaczenie świerklanieckich Gracji- posągów z fontanny, która przetrwała pożogę wojenną i powojenną.
Dr Łukasz Zimnoch to Ślązak, społecznik, prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, facebookowy bloger, którego aforyzmy, recenzje, opowiadania i zdjęcia nieraz rozogniły sferę wirtualną. Na co dzień pracuje jako rzecznik prasowy koncernu energetycznego, jest też wykładowcą szkół wyższych.

fot. FB Park w Świerklańcu/Pałac Kawalera

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content