play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rybnik

Seria alarmów bombowych w galeriach handlowych w woj. śląskim

today5 maja 2020

Background

Seria alarmów bombowych w galeriach handlowych w woj. śląskim. W dniu otwarcia sklepów po przerwie koronawirusowej konieczna była ewakuacja wszystkich klientów i pracowników. Wszystko przez mejle, które informowały o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Seria alarmów bombowych w galeriach handlowych

Informacja o podłożeniu ładunków pojawiła się kilka godzin po ich otwarciu, po długiej przerwie spowodowanej epidemią. Wieczorem miedzy innymi w Bytomiu służby ratunkowe zmuszone były ewakuować klientów Agory oraz M1. Podobna sytuacja była w Focusie w Rybniku i w tyskim Gemini Parku. Ewakuowano też klientów Pogorii w Dąbrowie Górniczej.

Przypomnijmy, galerie handlowe zaczęły wczoraj działać na nowych zasadach.To w ramach drugiego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Przykładowo w Centrum Handlowym 3 Stawy w Katowicach nie ma ławek, przy wejściach i w okolicach toalet. Nie można spożywać żadnych posiłków. Pojawiły się za to płyny do dezynfekcji rąk ale na tym nie koniec:

 

  • cover play_arrow

    Seria alarmów bombowych w galeriach handlowych w woj. śląskim Redakcja Radia Piekary

 

Wylicza rzecznik galerii Michał Raszka. Ważny jest również parking, gdzie samochody trzeba zostawiać na co drugim miejscu. Galerie ruszyły ale salony fryzjerski i kosmetyczne wciąż są zamknięte. Mają być otwarte najwcześniej za dwa tygodnie.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content