play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Seria dramatycznych pożarów w trakcie minionego weekendu

today16 listopada 2020

Background

Seria dramatycznych pożarów w trakcie minionego weekendu. Dwie osoby wyniesione przez strażaków z płonącego domu. Wczoraj rano w Mysłowicach w płomieniach stanął dom jednorodzinny przy ulicy Hutniczej. Strażacy wynieśli małżonków z płonącego domu. Na miejscu lądowały helikoptery LPR, bo stan rannych był bardzo ciężki. W konsekwencji tylko jedna osoba trafiła do szpitala w Siemianowicach Śląskich, druga karetką do lokalnego szpitala. Akcja była bardzo niebezpieczna, z płonącego domu strażacy wynieśli pięć butli z gazem propan butan. Teraz policja ustala przyczyny pożaru.

Seria dramatycznych pożarów w trakcie minionego weekendu. Tragiczny finał miał z kolei pożar w Myszkowie. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wpół do drugiej w nocy, że pali się domek letniskowy. Na teren przy ulicy Rolnej wysłano aż sześć zastępów strażaków. Niestety, w zgliszczach znaleziono dwa ciała. To prawdopodobnie mężczyźni. Trwa prokuratorskie śledztwo, które na ma celu przede wszystkim zidentyfikować tożsamość zmarłych.

W minioną sobotę groźnie było także w szpitalu UCK w Katowicach. Wstrzymane przyjęcia na odział chirurgii przewodu pokarmowego- to efekt pożaru, do którego doszło 14 listopada br. w jednej z sal na 7 piętrze Szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznym przy ulicy Medyków. Ogień strawił wyposażenie sali. Ewakuowano – 20 pacjentów z oddziału chirurgii i ginekologii oraz 10 osób personelu. 4 pielęgniarki zostały podtrute, został im podany tlen. Czują się już dobrze.

fot. pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content