play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Seryjny podpalacz zatrzymany. Stoi za kilkoma akcjami

today7 maja 2020

Background

To on podłożył ogień w Katowicach. 32-latek w rękach policji. Wpadł na gorącym uczynku, gdy kolejny już raz usiłował podpalić podkłady kolejowe w dzielnicy Szopienice.

Aż cztery razy w ostatnim miesiącu strażacy jeździli gasić pożar w katowickiej dzielnicy Szopienice. Ktoś notorycznie podkładał ogień pod podkłady kolejowe. Stróże prawa od początku podejrzewali że stoi za tym jedna osoba.

Składy płonęły regularnie

Jak informowało Radio Piekary, składy przy Wypoczynkowej w Katowicach- Szopienicach płonęły ostatnio cztery razy. Przykładowo, w pożarze z początku kwietnia brało udział kilka zastępów straży pożarnej. Podkłady ułożone były w mającą pięć metrów wysokości stertę. Początkowo w działaniach brały udział trzy zastępy straży, jednak po dojeździe poproszono o wsparcie. Do Urzędu Miasta skierowano prośbę o wsparcie. Dzięki temu w akcji brał udział także ciężki sprzęt budowlany.

Podpalacz wpadł na gorącym uczynku

Piroman trafił już do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu sprowadzenia zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Wschód, sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content