play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polityka

Sesja Rady Miasta w Piekarach Śląskich. Radni PiS-u się nie pojawili

today2 kwietnia 2020

Background

Sesja Rady Miasta w Piekarach Śląskich. Radni PiS-u się nie pojawili. Obecni na sesji Rady Miasta podjęli uchwałę dotyczą wyborów 10 maja działając w interesie mieszkańców – w obronie ich zdrowia i życia – czytamy na blogu wiceprezydenta miasta, Krzysztofa Turzańskiego.

 

Dziś odbyła się XX Sesja Rady Miasta, w której udział wzięło 13 z 23 radnych. Podczas obrad poruszono kwestię organizacyjne związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi (10.05.2020 r.).

 

Chociaż radni PiS nie stawili się na obradach, wystosowali oświadczenie, z którego wynika, że radni mają się nie mieszać do tematu wyborów prezydenckich, bo to nie ich kompetencje. Co do zasady – racja. Nie radni będą decydować w tej sprawie, ale mają prawo, a nawet obowiązek przekazać swoje stanowisko.  Chodzi o bezpieczeństwo, zdrowie i życie mieszkańców – czytamy na blogu Krzysztofa Turzańskiego.

 

 

W obecnej sytuacji przeprowadzenie Sesji Rady Miasta nie jest proste, wszyscy obawiają się o swoje życie i zdrowie. Jednak, należy pamiętać, że codziennie wielu mieszkańców Piekar Śląskich jest wystawianych na tego typu zagrożenie.

 

Każdego dnia lekarze i personel medyczny wychodzą do pracy. Na posterunku są farmaceuci, urzędnicy, pracownicy ZGK, MOPR, sprzedawczynie w sklepach, kierowcy, sprzątaczki i wiele, wiele innych osób. Mimo zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa tak niska frekwencja na sesji Rady Miasta to po prostu WSTYD. Zawsze byłem przekonany, że mimo różnic – wszyscy mamy wspólny cel – rozwój Piekar Śląskich – d0daje wiceprezydent.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content