play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi z Siemianowic. Sfałszował faktury na 7 mln euro

today18 października 2021

Background

Prokuratura postawiła akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Siemianowic Śląskich. Mężczyzna sfałszował blisko 500 faktur na łączną kwotę 7 mln euro.

Jest akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi z Siemianowic Śląskich. Mężczyzna pod przykrywką firmy mającej zajmować się handlem prętami i stalą, w rzeczywistości wyłudzał podatki VAT. Działał on w kilkudziesięcioosobowej grupie przestępczej, która dodatkowo prała brudne pieniądze.

Mężczyzna ten w 2013 roku wszedł w strukturę działającą na terenie woj. śląskiego, zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzeniami podatku VAT oraz prania brudnych pieniędzy – mówi reporterce Radia Piekary Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka katowickiej prokuratury. – Oskarżony w ramach procederu użył blisko 500 faktur, w których poświadczono nieprawdę odnośnie zawartych transakcji. Dopuścił się także prania brudnych pieniędzy w łącznej kwocie prawie 7 mln euro – dodaje.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach złożyła akt oskarżenia do sądu. Jak wynika z informacji mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i odmawia składania wyjaśnień. Grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content