play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sieć ciepłownicza w Bytomiu przechodzi modernizację. Sprawdźcie gdzie

today3 czerwca 2020

Background

Sieć ciepłownicza w Bytomiu przechodzi modernizację. Sprawdźcie gdzie. Zakończył się sezon grzewczy, w związku z tym bytomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło prace budowlane związane z modernizacją sieci ciepłowniczych. W planach budowa i modernizacja 4,5 km sieci i 21 węzłów cieplnych. W tym roku koncentracja prac nastąpi w Szombierkach i Rozbarku. Modernizacja pochłonie kwotę ponad 10 milionów złotych. Celem tego przedsięwzięcia jest zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów do atmosfery, ograniczenie strat ciepła oraz poprawa bezpieczeństwa jego dostaw. 

Siec ciepłownicza w Bytomiu przechodzi modernizację. Koniec sezonu grzewczego to początek intensywnych robót budowlanych – modernizacji „starych” oraz budowy nowych węzłów i sieci ciepłowniczych. W tym roku koncentracja prac nastąpi w Szombierkach. – Planujemy modernizację i budowę 4,5 km sieci ciepłowniczych i budowę 21 węzłów cieplnych. Aktualnie trwają prace na ulicach: Orzegowskiej, Grota Roweckiego, Rostkowskiego, Wróblewskiego i Mazurskiej. W najbliższym czasie zadania rozpoczną się również w rejonie ulic: Puszkina, Małachowskiego, Zabrzańskiej, Hallera oraz na Obywatelskiej. Potrwają one do końca roku – informuje Sławomir Kamiński, dyrektor ds. technicznych PEC w Bytomiu.
Nakłady na inwestycje w bieżącym roku wyniosą ok. 10,7 mln zł, z czego w samych tylko Szombierkach ok. 6,5 mln zł. Równocześnie z pracami w Szombierkach trwa wymiana ok. 0,5 km istniejącej sieci w Rozbarku. Prace trwają w rejonie ul. Bema, Cichej i Kołobrzeskiej.
Modernizacja i budowa sieci jest finansowana ze Unii Europejskiej, poprze środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz gminy Bytom i Radzionków.
Kolejny etap modernizacji zaplanowany jest na przełomie czerwca i lipca w Śródmieściu, Łagiewnikach, Karbiu i Miechowicach. Prace będą prowadzone w rejonie ulic: Kraszewskiego, Alejki Marka Sienickiego, Strzelców Bytomskich, Powstańców Warszawskich, Kasperka, Podgórnej, Kościelnej, Murarskiej, Romanowskiego, Zielińskiego, Świętochłowickiej, Armii Krajowej, Cyryla i Metodego, Konstytucji i Stolarzowickiej.  W tym rejonie zostanie wybudowanych 1 km nowych sieci ciepłowniczych oraz 13 indywidualnych węzłów cieplnych.
źródło i fot. PEC Bytom

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content