play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Siedem osób podtrutych czadem w Kaletach

today14 stycznia 2021

Background

Siedem osób podtrutych tlenkiem węgla w Kaletach. Wśród poszkodowanych jest trójka dzieci. Groźny dla zdrowia i życia czad ulatniał się w budynku wielorodzinnym przy ulicy Lublinieckiej.

Czad groźny dla zdrowia a nawet życia. Strażacy ponownie zostali wezwani do budynku w którym było podejrzenie ulatniania się tej groźnej substancji. Podtrutych tlenkiem węgla zostało siedem osób.

Dzieci wśród poszkodowanych

Gdy strażacy przyjechali do budynku przy Lublinieckiej i zmierzyli stężenie czadu w powietrzu – urządzenia nic nie wykryły. Wcześniej lokatorzy budynku przy Lublinieckiej wyszli z mieszkania i przewietrzyli pomieszczenia. Musieliśmy zbadać stan zdrowia poszkodowanych, mówi nam Wojciech Poloczek z tarnogórskiej straży pożarnej – Dokonaliśmy pomiarów tlenku węgla w wydychanym powietrzu i wszystkie siedem osób było odtrutych. To była czwórka dorosłych i trójka dzieci -.

Poszkodowani trafili do szpitala

Do szpitala pogotowie zabrało wszystkie dzieci i dwójkę dorosłych. Dwoje kolejnych odmówiło hospitalizacji. Wszyscy poszkodowani to lokatorzy tego samego mieszkania. Prawdopodobnie przyczyną ulatniania się tlenku węgla było nieszczelne połączenie pieca z przewodem kominowym.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content