play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śl.: Mieszkańcy zebrali fundusze dla szpitala miejskiego

today8 maja 2020

Background

Mieszkańcy zebrali fundusze dla szpitala miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Zbiórka została zorganizowana przez Fundację Grot. Dzięki nim blisko 26 tysięcy złotych zostanie przekazane na potrzeby placówki.

Zebrali pieniądze dla szpitala miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Na pomoc medykom mieszkańcy przeznaczyli blisko 26 tysięcy złotych. Zbiórkę zorganizowała Fundacja Grot. Teraz zarząd fundacji stoi przed kolejnym wyzwaniem, czyli realizacją zakupów.

Zbiórka była wyrazem szacunku dla lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego za codzienną, tytaniczną pracę w walce z COVID-19. Jako Fundacja działająca na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa wiemy, jak bardzo było potrzebne wsparcie dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z niewidzialnym przeciwnikiem – komentuje Andrzej Ostrowski, Prezes Fundacji.

Pieniądze pochodzą z internetowej zbiórki, którą wsparło ponad 320 osób i instytucji. Akcja społeczna spotkała się z dużym odzewem mieszkańców, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 25 921 zł.

Korzystając z okazji dziękuję każdemu, kto zaangażował się w zbiórkę. Pokazaliśmy, że jako mieszkańcy Śląska, mieszkańcy Siemianowic Śląskich, jesteśmy razem jeszcze silniejsi – dodaje Ostrowski.

Fundacja GROT jest odpowiedzialna także za szereg innych inicjatyw związanych z walką z COVID-19:

 • przygotowanie akcji dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej na Śląsku,
 • udostępnienie namiotu na potrzeby organizacji polowej izby przyjęć,
 • regularny udział w akcjach honorowego krwiodawstwa,
 • zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci w ramach akcji #zostańwdomu,
 • pomoc seniorom w codziennych zakupach.

 

Aktualnie Fundacja prowadzi zbiórkę na zakup materiałów i uszycie maseczek dla śląskich służb mundurowych, którą wesprzeć można tutaj: https://zrzutka.pl/y428aa

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content