play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śl.: 19-latek napadł na kobietę. Szarpał ją i kopał

today18 maja 2020

Background

Napadł na kobietę i ukradł jej niespełna 5 tys. złotych. Mowa o 19-latku, który zaatakował kobietę w nocy, gdy ta wracała z pracy do domu. Mieszkańcy usłyszeli krzyk kobiety i zawiadomili policję, która po kilkunastu godzinach od napadu zatrzymała sprawcę.

Do zdarzenia doszło w nocy, kiedy kobieta wracała z pracy do domu. Młody napastnik zaczął ją szarpać i kopać, po czym wyrwał torebkę i uciekł. Wołanie o pomoc napadniętej kobiety usłyszeli mieszkańcy, którzy o zdarzeniu powiadomili policję. Na miejscu zdarzenia pojawili się śledczy, jednak sprawca zdołał uciec z torebką, w której były dokumenty oraz ponad 4,5 tys. złotych.

Kobieta przekazała funkcjonariuszom rysopis sprawcy, na podstawie którego policjanci wytypowali go i kilkanaście godzin później zatrzymali. Napastnikiem okazał się 19-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Pomimo młodego wieku, kartoteka karna nastolatka jest obszerna.

Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem i zakazał zbliżać się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content