play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śl.: Okradł swojego kolegę i skopał interweniującego mężczyznę

today26 października 2020

Background

Podczas zakrapianego alkoholem spotkania odebrał koledze zegarek, a kiedy w jego obronie stanął inny mężczyzna, rozbił butelkę na jego głowie i zaczął kopać. Jak się okazało, nie było to pierwsze przestępstwo 39-latka.

Śledczy odebrali zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednym siemianowickich mieszkań. Po dotarciu we wskazane miejsce okazało się, że wymaga on natychmiastowej pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, jednocześnie próbując zatamować krwotok.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, podczas wspólnego spożywania alkoholu, jeden z mężczyzn zabrał innemu zegarek, z który następnie chciał sprzedać. Gdy napotkał opór ze strony kolegi właściciela przedmiotu, uderzył go butelką w głowę i zaczął kopać. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawy, którego zatrzymali niewiele później. Jak się okazało, mężczyzna był już znany policjantom z innych interwencji. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 3 promile. Trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy odzyskali skradziony zegarek, który trafił już do jednego z lombardów. 39-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. Na wniosek prokuratora i śledczych został doprowadzony do sądu, gdzie podjęta została decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na miesiąc.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content