play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śl.: Z pistoletem w ręku biegał po ulicach miasta

today16 listopada 2020

Background

Z pistoletem w ręku biegał ulicami Siemianowic Śląskich. Policjanci zatrzymali agresywnego i pobudzonego mężczyznę, przy którym znaleziono broń. Okazało się, że chwilę przed przyjazdem funkcjonariuszy wskoczył z pistoletem na samochód, w którym kierowca oczekiwał na zmianę świateł.

Do zdarzenia doszło około godziny 10.30. Na ulicy Wróblewskiego w Siemianowicach Śląskich przechodnie zauważyli mężczyznę biegającego z bronią w ręku. O sprawie poinformowano policjantów, którzy zatrzymali agresywnego i pobudzonego mężczyznę. Znaleziono przy nim pistolet. Jak się okazało, zatrzymany 29-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Na jaw wyszło również, że tuż przed przyjazdem policjantów wskoczył on z pistoletem na maskę osobówki, która czekała na zmianę sygnalizacji świetlnej. Zniszczona została pokrywa silnika pojazdu.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W piątek śledczy przedstawili mu zarzuty zniszczenia mienia i zmuszenia do określonego zachowania się. Za zniszczenie pojazdu grozi mu surowsza kara, ponieważ jego czyn zakwalifikowano jako wybryk chuligański.

źródło: KMP Siemianowice Śląskie

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content