play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: 4 osoby aresztowane za rozbój na 71-latku

today11 lutego 2019

Background

Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch kobiet i towarzyszących im mężczyzn, którym zarzuca się popełnienie rozboju. 40-letnia sąsiadka pokrzywdzonego, wspólnie ze swoimi znajomymi, w nocy wtargnęła do mieszkania 71-latka w Siemianowicach Śląskich. Przy użyciu groźby oraz przemocy ukradli mężczyźnie gotówkę i drobne mienie. Krótko po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzonego, cała czwórka została zatrzymana przez policjantów. Za popełnienie rozboju grozi im nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy w jednym z mieszkań w centrum miasta. 71-latek usłyszał kobietę, która woła o pomoc. Gdy otworzył drzwi mieszkania, do środka wtargnęli dwaj mężczyźni oraz dwie kobiety. Jedna z nich była jego sąsiadką. Mężczyzna od razu zauważył, że wszyscy są pijani. Nieproszeni goście zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Gdy mężczyzna odmówił, sprawcy zaczęli mu grozić i szarpać. Po szybkim przeszukaniu pokoju, opuścili mieszkanie z gotówką i drobnym mieniem. Mężczyzna nie powiadomił policjantów od razu. Zrobił to następnego dnia razem ze swoim synem.

Kryminalni błyskawicznie udali się do 40-letniej sąsiadki, gdzie nadal przebywali jej znajomi. Mundurowi zatrzymali kobietę, jej o 3 lata młodszą koleżankę, jak również mężczyzn w wieku 42 i 39 lat. Wszyscy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Prokurator przedstawił im zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu rozboju na 71-latku. Podejrzani zostali doprowadzeni przed oblicze sądu, który zastosował wobec całej czwórki dwumiesięczny areszt. Sprawcom grozi teraz 12 lat więzienia.

Fot: Pixabay

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content