play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: 81-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa

today6 października 2020

Background

Usiłowanie zabójstwa – taki zarzut usłyszał 81-letni mężczyzna, którzy podczas spotkania zakrapianego alkoholem ugodził nożem członka swojej rodziny. Ranny mężczyzna prosił o pomoc przechodniów. Ostatecznie nieprzytomny trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc. Tuż przed północą policjanci zostali powiadomieni o zakrwawionym mężczyźnie, który podchodził do napotkanych osób i prosił o pomoc. Rana w szyi mocno krwawiła, dlatego jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych próbowano zatamować krwotok. Mężczyzna stracił przytomność i został zabrany do szpitala.

Śledczy po śladach krwi trafili do miejsca przestępstwa. Było to mieszkanie w pobliskim budynku, w którym funkcjonariusze zastali 81-letniego właściciela. Na miejscu znaleziono zakrwawiony nóż oraz wiele innych śladów. Mężczyzna nie potrafił przypomnieć sobie co wydarzyło się w mieszkaniu i skąd na jego ubraniach znalazła się krew. Został zatrzymany.

Jak się później okazało się, ofiarą ataku 81-latka był jego krewny. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Śledczy i prokurator wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Podejrzany o zbrodnię trafił do aresztu i spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywocie.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content