play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Fałszywe firmy oferują dotacje za wymianę pieca

today5 marca 2021

Background

Siemianowicki magistrat ostrzega przed oszustami. Na terenie miasta działają „pseudofirmy” mająca rzekomo współpracować z miastem. Droga do uzyskania środków atysmogowych jest inna.

Po raz kolejny na terenie Śląska – w tym Siemianowic Śląskich pojawiły się firmy kolportujące ulotki, w których pojawiają się informacje o rzekomej współpracy z różnymi instytucjami. Oszuści sugerują, że korzystając z ich usług można zdobyć dotację na wymianę źródeł ciepła. Powołują się na programy antysmogowe – te faktycznie funkcjonują na Śląsku, ale istnieje tylko jedna droga, żeby zdobyć dotacje.

Trzeba wpierw pobrać i złożyć wniosek, a następnie podpisać umowę z urzędem na wymianę źródła ciepła. Dopiero później następuje realizacja zadania czyli wymiana pieca. To wtedy klient decyduje jakiego wykonawcę wybrać.

– W innym wypadku, to znaczy w innej kolejności, bądź bez podpisania takiej umowy, wymiana pieca nie może skończyć się uzyskaniem dotacji – mówi reporterce Radia Piekary Piotr Kochanek z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Należy o tym pamiętać i nie dawać się nabrać firmom wykorzystującym w ten sposób klientów.

 

 

fot. UM Siemianowice Śląskie

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content