play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Konsultacje społeczne. Ma być elektromobilnie

today10 lutego 2021

Background

Siemianowice Śląskie przyjmują nową strategię rozwoju elektromobilnosci i niskoemisyjnosci w mieście.  Trwają konsultacje społeczne dotyczące zmian w zakresie ekologiczności transportu.

Ta strategia ma zmniejszyć emisyjność transportu publicznego i poprawić infrastrukturę rowerową. W Siemianowicach Śląskich trwają konsultacje społeczne w temacie rozwoju elektromobilności.

– Możemy zgłaszać zarówno uwagi i wnioski do projektu, który został stworzony, możemy też mieć swoje przemyślenia – mówi Radiu Piekary Katarzyna Mroczka, kierownik Biura Ochrony Środowiska.

Oznacza to, że można zarówno proponować rozwiązania – jak na przykład stworzenie punktu ładowania samochodów elektrycznych, jak i wskazać lokalizację gdzie taka stacja miałaby się znaleźć. Siemianowice chcą zainwestować w elementy infrastruktury zmniejszające emisyjność.

– Zielone ławeczki, rowery elektryczne, stacja ładowania – czas pokaże na ile będziemy w tym zakresie posiadać środków – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Katarzyna Mroczka.

Siemianowice chcą wymienić pojazdy służb w mieście na elektryczne, zadbać o bezpieczeństwo rowerzystów i ekologiczny transport publiczny.

Zanim jednak pomysły te zostaną wdrożone, muszą zyskać akceptację mieszkańców. W ramach konsultacji społecznych można się wypowiadać do 1 marca. Formularz konsultacyjny dostępny jest na stronie internetowej miasta.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content