play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Książka na zamówienie, z dowozem do domu

today13 kwietnia 2021

Background

Przez sytuację epidemiczną biblioteki zamknięte, a czytelnictwo traci na popularności. Zaradzić temu chcą wolontariusze ze Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic oraz tamtejsza Miejska Biblioteka.

Książki z dostawą pod drzwi. Tak jest w Siemianowicach Śląskich. Wspólna akcja miejskiej Biblioteki i Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic ma poprawić czytelnictwo przy zachowaniu bezpieczeństwa. Aby książka dotarła pod wskazany adres, trzeba po prostu zadzwonić:

– Mieszkańcy miasta mają teraz szansę zarezerwować swój wolumin poprzez telefon. Mogą także skonsultować się przez telefon i skorzystać z terminów, w trakcie których wolontariusze ze Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic dostarczą książki pod wskazany adres. Oczywiście zwrotnie akcja działa w ten sam sposób – mówi reporterce Radia Piekary Piotr Kochanek z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Dowozy i odbiory książek odbywają się w co drugi czwartek miesiąca. Numer telefonu pod którym można rezerwować książki z dostawą to 32 220 42 59.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content