play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Piastun wyciąga seniorów z domu

today23 czerwca 2020

Background

Zajęcia komputerowe, warsztaty zdrowego trybu życia, wspólne wyjścia do kina i innych placówek kulturalnych, warsztaty rękodzieła oraz wykłady rehabilitacyjne. Działająca w Siemianowicach Śląskich Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans wyciąga seniorów z domu.

Mają co robić

Każdy znajdzie coś dla siebie, od zajęć komputerowych, przez rękodzieło po wspólne wyjścia do kina. Pieniądze na działania w siemianowickim klubie seniora pochodzą z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych ASOS.

Zapisy już ruszyły

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu, potrwają do końca roku, ale już teraz ruszają zapisy do tego projektu. Fundacja zaprasza osoby, które ukończyły 60 rok życia i są z Siemianowic lub najbliższych okolic.
Spotkania będą odbywały się w filii fundacji w Siemianowicach, przy ul. Oświęcimskiej 16. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, klub może przyjąć 30 osób.

Jak się zapisać? Mailowo, pod adresem siemianowice@fundacjapiastun.pl, albo telefonicznie, pod numerem tel 668-569-099, codziennie w godzinach 17.00 – 19.00.

Mają doświadczenie

Fundacja Piastun Wyrównywanie Szans powstała w 2007, a w roku 2011 uzyskała statut organizacji pożytku publicznego. Wspiera osoby znajdująca się w ciężkiej sytuacji życiowej, osoby niepełnosprawne, seniorów oraz dzieci. Aktualnie około 100 podopiecznych, głównie z woj. śląskiego. Główna siedziba fundacji mieści się w Zabrzu, a filia w Siemianowicach.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content