play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Powstał dodatkowy punkt wymazowy

today22 marca 2021

Background

Każdy może się poddać komercyjnemu testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ma to znaczenie szczególnie dla osób wyjeżdżających za granicę. W Siemianowicach Śląskich uruchomiono dodatkowy punkt wymazowy.

W Siemianowickim szpitalu miejskim otwarto dziś dodatkowy punkt wymazowy, w którym można zrobić test na obecność COVID-19. Jest to punkt komercyjny skierowany przede wszystkim dla osób wyjeżdżających za granicę.

– Będzie można u nas wykonać badania na obecność koronawirusa. Badanie PCR z zaświadczeniem w języku polskim, angielskim i niemieckim będzie kosztować 400 złotych. Ponadto otwieramy możliwość zrobienia szybkiego testu tzw. kasetkowego. Na jego wynik pacjent czeka 15 minut. Test kosztuje 120 złotych – tłumaczy Aleksandra Skowronek, członek zarządu szpitala.

Punkt będzie działał w ramach gabinetu diagnostyczno-zabiegowego Przychodni Specjalistycznej przy ulicy 1 Maja 9. Do tej pory w Siemianowicach Śląskich testy wykonywano wyłącznie w punkcie typu Drive-thru

– To jest punkt, w którym wymazywane są osoby, które mają wskazanie od lekarzy POZ. To są osoby, które są potencjalnie zakażone. W związku z tym, żeby nie łączyć tych pacjentów otwarliśmy odrębny punkt w przychodni specjalistycznej – dodaje Aleksandra Skowronek.

Wykonanie testu oraz legitymowanie się negatywnym wynikiem przed przekroczeniem granicy zwalnia z obowiązku odbycia kwarantanny.

fot. zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content