play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Powstanie dzielnica biznesowa. Podpisano umowę

today25 marca 2021

Background

Była Walcownia Rur będzie Śląskim Centrum Biznesu i Technologii. W Siemianowicach Śląskich podpisano umowę współpracy pomiędzy Towarzystwem Finansowym Silesia, a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Celem umowy zawartej pomiędzy Towarzystwem Finansowym Silesia, a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną jest utworzenie nowej „sub-dzielnicy” biznesowej przy ul. Stalmacha 8 w Siemianowicach Śląskich.

– To jest projekt na kilkadziesiąt, nawet do stu milionów złotych.  Około 22 hektarów, 66 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni zadaszonej, 15 metrów wysokości hal, to taki potencjał, który jak najbardziej nadaje się do przygotowania dla śląskich przedsiębiorców – mówi Radiu Piekary Jadwiga Dyktus, prezes zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia.

To jeden z największych projektów gospodarczych miasta ostatnich lat. Dzięki niemu ma szansę powstać zupełnie nowa „sub-dzielnica”, dedykowana wyłącznie nowoczesnemu biznesowi.

– Już nikt nie dawał szans, że kiedykolwiek tam coś powstanie. Miała być ultranowoczesna walcownia w latach 90-tych. Do dzisiaj niestety nie udało się nic w tym temacie uczynić. Myśleliśmy, że to miejsce jest już zapomniane, ale okazuje się, że może uzyskać drugie życie – mówi Radiu Piekary Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

W kwietniu Towarzystwo Finansowe Silesia finalizuje nabycie nieruchomości w ramach egzekucji komorniczej. Umożliwi to, uruchomienie zapowiadanego przez zarząd firmy projektu.

Fot. UM Siemianowice Śląskie/Piotr Pindur

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content