play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Rusza rozdział mieszkań do kapitalnego remontu

today3 grudnia 2020

Background

W Siemianowicach Śląskich ruszają z rozdziałem mieszkań do kapitalnego remontu. W przyszłym tygodniu będzie można je obejrzeć.  Osoby uprawnione będą mogły oglądać poszczególne lokale  zgodnie z przedstawionym harmonogramem.

Kto może dostać  o mieszkanie do remontu ? 

-O mieszkanie do kapitalnego remontu mogą ubiegać się wszystkie te osoby które są zakwalifikowane do przydziału takiego mieszkania i znajdują się na właściwej liście w siemianowickim urzędzie miasta. Ta lista jest oczywiście na bieżąco śledzona przez mieszkańców, ponieważ jest duże zainteresowanie  przyjęciem takiego lokalu i wynajęciem go nawet jeśli jest to związane z poważnym remontem –tłumaczy Piotr Kochanek z siemianowickiego magistratu. Dodaje, że jeśli ktoś czeka na mieszkanie ale jest wpisany na inną listę. To wciąż może starać się o lokal na remont. Wystarczy że dostarczy oświadczenie o tym że ma środki na wykonanie niezbędnych prac.

Przydział lokalu

W terminie do 3 dni roboczych po zakończeniu rozdziału tj. do 18 grudnia 2020 roku osoby uczestniczące w rozdziale, zainteresowane przyjęciem lokalu, składają pisemny wniosek, który powinien zawierać maksymalnie 5 wytypowanych mieszkań (dokładny adres) zgodnie z kolejnością zainteresowania wraz z dokumentami potwierdzającymi uzyskane dochody za 3 miesiące poprzedzające złożenie wniosku (tj. wrzesień 2020 – listopad 2020), deklaracją o wysokości dochodów oraz oświadczeniem o stanie majątkowym. Wnioski należy składać w kancelarii podawczej Urzędu Miasta z zachowaniem wspomnianego terminu.
O kolejności przydziału lokali do remontu kapitalnego będzie decydować data złożonego wniosku o najem lokalu mieszkalnego, zgodnie z kolejnością na liście.
W terminie 21 dni od daty zakończenia udostępnienia lokali, Urząd Miasta sporządzi listę przydzielonych lokali do remontu kapitalnego.

Źródło i foto: UM Siemianowice Śląskie 

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content