play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Szpital Miejski zmienia się nie do poznania

today9 lutego 2021

Background

Siemianowicki Szpital miejski zmienia się nie do poznania. Poza zewnętrznymi zmianami – termomodernizacją i instalacją fotowoltaiki, zmiany zachodzą też w środku. Szpital dysponuje nowym sprzętem i szeroką ofertą medyczną.

Prace modernizacyjne

Dobiegają końca prace związane z kompleksową termomodernizacją siemianowickiego Szpitala Miejskiego. Lecznicę czeka także wymiana stolarki okiennej i modernizacja instalacji centralnego ogrzewania. Zainstalowana zostanie także fotowoltaika – to w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla – dla ochrony zdrowia i środowiska naturalnego, a efektem ubocznym będzie obniżenie kosztów funkcjonowania placówki.

Nowy sprzęt

W parze z zewnętrzną metamorfozą idą zmiany wewnątrz lecznicy. Szpital ma nowe sale do chirurgii urazowej, miękkiej i onkochirurgii małoinwazyjnej oraz nowoczesny sprzęt.

– Szpital miał stary rentgen, posługujący się jeszcze kliszami – czyli starą metodą robienia zdjęć rentgenowskich. W tej chwili mamy nowoczesny, cyfrowy rentgen. Ułatwi to diagnostykę naszym lekarzom. Rentgen jest połączony z salą operacyjną – mówi reporterce Radia Piekary Aleksandra Skowronek z zarządu siemianowickiego szpitala.

Szeroka oferta medyczna

Ogromne znaczenie, poza zmodernizowanym budynkiem i używanym w nim sprzętem, ma także szeroka oferta medyczna. A tej w szpitalu w Siemianowicach Śląskich  nie brakuje. Na przykład oferowany jest bezpłatny, całodobowy dostęp do znieczulenia zewnątrzoponowego – to jeden z atutów siemianowickiej porodówki.

– To jest bardzo ważne dla kobiet, często o to pytają i mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że my w 100% zapewniamy to znieczulenie. Poza porodami, cięciami cesarskimi, poza opieką nad ciężarną pacjentki u nas mogą liczyć na pełny zakres usług, w zakresie ginekologii – mówi Radiu Piekary Bartosz Kniażewski, ordynator oddziału ginekologii i położnictwa w siemianowickim szpitalu.

Co ważne, zabiegi przeprowadzane są również na cito w pełnym reżimie sanitarnym w czasie pandemii COVID19.

Fot. Facebook/Rodzić w Siemianowicach – Porodówka Siemianowice Śląskie

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content