play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Znęcał się nad swoją żoną i 7-letnim synem

today20 lutego 2020

Background

Znęcał się nad swoją żoną i 7-letnim synem. 34-latek przez kilka miesięcy wielokrotnie używał przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej 30-letniej żony oraz groził jej pozbawieniem życia. Swoją agresję przenosił również na 7-letniego syna. Domowy oprawca wcześniej był już karany za znęcanie, a rodzina była objęta procedurą niebieskiej karty.

30-letnia kobieta zadzwoniła i prosiła o pomoc, gdyż jej mąż był nietrzeźwy i wszczął awanturę. Szarpał ją, wyzywał oraz groził, że ją zabije. Ponadto niszczył różne przedmioty w mieszkaniu. Na widok policjantów jego agresja nie zmniejszyła się. W kajdankach został wyprowadzony z mieszkania i trafił do izby wytrzeźwień. Z uwagi na zachodzącą w rodzinie przemoc fizyczną i psychiczną, funkcjonariusze założyli niebieską kartę.

34-latek został doprowadzony do prokuratury. Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził, że mężczyzna przez kilka miesięcy groził, szarpał, wykręcał ręce, dusił, popychał i bił swoją żonę. Wielokrotnie groził jej również pozbawieniem życia. Swoją agresję wyładowywał też na 7-letnim synie. Obawy kobiety o ich życie były poważne, ponieważ mężczyzna był uzależniony od alkoholu i z tej przyczyny miewał różne urojenia.

Jak ustalili śledczy, 34-latek był już wcześniej karany za znęcanie się nad małżonką. Prokurator podtrzymał wniosek siemianowickich śledczych i wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Domowy oprawca za kratkami spędzi miesiąc. Za znęcanie się nad żoną i małoletnim synem grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content