play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice Śląskie: Zniszczył i podpalił samochód. Wpadł bardzo szybko

today11 lutego 2020

Background

Policjanci z Siemianowic Śląskich jeszcze w dniu zgłoszenia zatrzymali sprawcę, który powybijał szyby w oplu, a następnie go podpalił. Gdyby nie reakcja przypadkowych osób, które zaczęły gasić pojazd, z całą pewnością osobówka spłonęłaby doszczętnie. 22-letni sprawca usłyszał zarzut zniszczenia pojazdu o charakterze chuligańskim, za co grozi mu surowsza kara.

Na ulicy Kołłątaja zaczął się palić opel, którego wcześniej grupa osób demolowała kamieniami i kijami. Sprawcy byli zamaskowani. Świadkowie wezwali straż pożarną, a w międzyczasie próbowali ugasić płonący pojazd. Na miejscu policjanci wraz z technikiem przeprowadzili oględziny. Następnego dnia rano do komendy zgłosiła się właścicielka osobówki, od której przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Wieczorem w rękach policjantów był już jeden ze sprawców. Okazało się, że to 22-letni mężczyzna, który mieszka na tej samej ulicy co zgłaszająca. Sprawca trafił na noc do policyjnego aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścił zakwalifikowano jako czyn o charakterze chuligańskim. W związku z tym 22-latkowi grozi surowsza kara.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content