play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Siemianowice: Zagłosuj na Badyhalę i Park Hutnik!

today11 maja 2020

Background

Siemianowice: Zagłosuj na Badyhalę i Park Hutnik! Do 13 maja (do godz. 9.00) można  głosować jednym „kliknięciem” Tutaj na siemianowicką architektoniczną perełkę – Pływalnię Miejską, popularnie zwaną Badyhalą oraz Park Hutnik. Plebiscyt jest organizowany przez PortalSamorządowy.pl, który opublikował listę 25 projektów nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Spośród właśnie tych inwestycji Rada Konsultacyjna wybierze dziesięć, które zostaną nagrodzone. W grupie nominowanych projektów znalazła się rewitalizacja zabytkowej Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich wraz z tworzeniem atrakcyjnych przestrzeni miejskich dla rodzin z dziećmi – Park Hutnik.

Zagłosuj na Badyhalę i Park Hutnik! Czytelnicy portalu, niezależenie od głosowania jurorów, sami mogą dokonać wyboru najlepszej ich zdaniem inwestycji, UM w Siemianowicach zachęca do głosowania właśnie na rewitalizację siemianowickiej Badyhali i Parku Hutnik. Głosowania jury i czytelników są niezależne, i nie mają na siebie wpływu. Inwestycja  z największą liczbą głosów pozytywnych dostanie nagrodę od czytelników portalu. Głos można oddać Tutaj.

Przypomnujmy, że w budynku Pływalni Miejskiej przeprowadzono następujące prace: uszczelnienie pękniętej i przeciekającej niecki basenowej, wymianę wentylacji, wykończenie ścian hali basenowej i filarów płytkami ceramicznymi, renowację zabytkowego świetlika, przebudowę i nową aranżację wnętrza szatni, wyposażenie szatni w nowoczesne szafki, montaż nowych kabin i przebieralni. Rewitalizacja objęła także restaurację i podświetlenie elewacji budynku pływalni, przebudowę wejścia głównego z dostosowaniem go do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację ogniw fotowoltaicznych, wymianę technologii wody basenowej, wymianę pokrycia dachu, obróbkę blacharską, a także modernizację pomieszczeń natrysków oraz toalet.

W przypadku Parku Hutnik zakres prac obejmował: likwidację zniszczonej, betonowej niecki fontanny zewnętrznej, w miejsce której powstała podświetlana fontanna chodnikowa, ustawienie wokół niej urządzeń rekreacyjnych, instalację placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz nowe ławki i chodnik, odtworzenie murku ogrodzenia, alejek parkowych, wykonanie pochylni dla wózków, utworzenie stałej galerii, przedstawiającej dzieje Huty Jedność, wykonanie oświetlenia parkowego, zamontowanie ławek, koszów na śmieci, wykonanie parkingów z kostki betonowej, odcinka ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę układu drogowego w rejonie Pływalni Miejskiej wraz z budową ronda, przebudowę ciągu pieszo-jezdnego od ulicy Śniadeckiego, wykonanie robót w zakresie odwodnienia nawierzchni oraz montaż elementów małej architektury.

Prace zarówno w budynku Pływalni Miejskiej, jak i w Parku Hutnik zostały ukończone w 2019 roku, a całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 9 mln złotych, z czego – oprócz wkładu własnego – miasto otrzymało dotację z Unii Europejskiej w wysokości 5,6 mln złotych oraz dotację z Budżetu Państwa w wysokości blisko 660 tys. złotych.

 UM Siemianowice,  fot. Wojciech Mateusiak

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content