play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Silesia Film zachęca do oglądania filmów w…domu

today16 marca 2020

Background

Silesia Film zachęca do oglądania filmów w…domu. Instytucja Filmowa Silesia Film, zachęca na swoich profilach społecznościowych do oglądania filmów, które znajdują się w tzw. publicznej domenie, czyli takich, które można obejrzeć legalnie. Do 13 kwietnia br. wszystkie kina Silesii Film : Kino Kosmos, Kino Światowid i Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu będą nieczynne.

Silesia Film zachęca do oglądania filmów w…domu. To, że kina są zamknięte, nie oznacza wcale, że kinomaniacy nie będą oglądać filmów. Wszystkich widzów, którzy  nie wyobrażają  sobie życia bez filmowych przyjemności, Silesia Film zaprasza na swoje social media. Na stronach facebookowych kin oraz Instytucji Filmowej Silesia Film kilka razy w tygodniu będą zamieszczane filmowe rekomendacje. Pracownicy będą odsyłać do pozycji, które można obejrzeć w domowym zaciszu, korzystając z dostępnych internetowo dla każdego użytkownika zasobów filmowych oraz materiałów zamieszczonych w domenach publicznych.

A jak się okazuje jest ich tam całkiem sporo:  filmy fabularne, krótkie i długie metraże, mnóstwo dokumentów, animacje dla dużych i małych; klasykę kina i ciekawe nowości. Mając na uwadze gusta widzów oraz  stałe cykle w każdym z kin, pracownicy będą starali się wybrać takie, które wydają się szczególnie interesujące, warte obejrzenia i podyskutowania o nich.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content