play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Silesia Film zaprasza na nowe cykle podcastów filmowych dla dzieci i dorosłych

today24 czerwca 2020

Background

Silesia Film zaprasza na nowe cykle podcastów filmowych dla dzieci i dorosłych. Kino do posłuchania? Jak najbardziej. Już 26 czerwca Silesia Film startuje z najnowszym projektem #silesiafilmmovi, w ramach którego mamy dla was dwa cykle podcastów: DZIECI CZUJĄ KINO dla małych i KINO MA GŁOS – dla nieco starszych miłośników kina. Nowe odcinki co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube. Każdy odcinek dla dzieci trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. A na początek – radości. Dorośli będą mieli okazję wysłuchać godzinnych dialogów twórców filmowych. 

 

Silesia Film zaprasza na nowe cykle podcastów filmowych dla dzieci i dorosłych. Będą to premierowe odcinki dwóch cykli podcastów: jednego przeznaczonego dla najmłodszych, czyli DZIECI CZUJĄ KINO oraz drugiego – KINO MA GŁOS, do którego z ciekawością sięgną wszyscy zainteresowani tym, co dzieje się we współczesnym polskim filmie i kulturze.

DZIECI CZUJĄ KINO

Wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji. Podcast DZIECI CZUJĄ KINO otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności. Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. A na początek – radości. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków- wszystkich tych, którzy mogą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

KINO MA GŁOS

Skierowany do dorosłych podcast KINO MA GŁOS to z kolei inspirowana legendarną rozmową François Truffauta i Alfreda Hitchcocka eksperymentalna formuła spotkania dwóch osobowości, w której twórcy znani do tej pory ze swoich filmów, książek czy ról filmowych mówią własnym głosem. Każdy odcinek to blisko godzinna rozmowa dwóch twórców, dla której punktem wyjścia stają się wspólne zainteresowania, doświadczenia, czy podobne – albo zupełnie przeciwstawne – spojrzenia na kino. Czternastu artystów i twórców współczesnego polskiego kina w siedmiu fascynujących rozmowach o filmie, sztuce i życiu zabierze nas – i siebie nawzajem – w podróż po swoich światach.

O tym, co myślą, jak i dlaczego robią kino, jak je postrzegają i czym się inspirują porozmawiają ze sobą m.in. reżyserzy: Agnieszka Smoczyńska, Tomasz Wasilewski, Jagoda Szelc, Olga Chajdas, Urszula Antoniak, pisarka Magdalena Grzebałkowska czy aktorka Justyna Wasilewska. Autorem muzyki do podcastu jest Daniel Spaleniak, młody polski artysta, którego utwory znalazły się w największych serialowych produkcjach ostatnich lat, jak „Elementary”, „Ozark”, czy „The Path”.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content