play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Silesia Incognita” konkurs dla uczniów szkół podstawowych

today24 lutego 2020

Background

Czwarta edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita” odbędzie się w marcu i kwietniu br.  Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje polegają na przygotowaniu prezentacji poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Natomiast podczas finału ocenie będzie podlegać wiedza autorów 30 najwyżej ocenionych prezentacji. Organizatorami wydarzenia jest Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach. Zwycięzcy pojadą do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Termin zgłoszeń mija 13 marca 2020 roku.

„Silesia Incognita” to konkurs, którego celem jest przedstawianie historii Śląska w sposób nowoczesny i atrakcyjny. Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem w skali świata, a jego odkrywanie jest niekończącą się przygodą. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat historii i kultury Śląska, wzbudzanie zainteresowania młodzieży dziejami i kulturą własnego regionu, a także zachęta do dalszych samodzielnych poszukiwań.  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych (V–VIII) z województwa śląskiego, w którym mogą wziąć udział dwuosobowe drużyny. Patronat honorowy nad konkursem objął Łukasz Kohut, poseł Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Eliminacje polegają na przygotowaniu prezentacji poświęconej wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska. Natomiast podczas finału ocenie będzie podlegać wiedza autorów 30 najwyżej ocenionych prezentacji – podczas zmagań finałowych czekają nowe konkurencje, gwarantujące jeszcze więcej emocji. Finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 3 kwietnia 2020 roku w Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach – Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach.

Więcej o konkursie: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/silesia-incognita-2019-2020/

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content