play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Silny wiatr i intensywne opady śniegu na Śląsku

today24 lutego 2020

Background

420 interwencji straży pożarnej do 5 rano z czego blisko 30 jeszcze trwa. Noc z silnym wiatrem, ulewami i opadami śniegu. Tak będzie jeszcze przez poranek.

Wichury, wraz z nimi ulewy i nawet intensywne opady śniegu. Tak wygląda poniedziałkowy poranek na Śląsku. Synoptycy wydali dla całego województwa ostrzeżenie drugiego stopnia. Alert ciągle obowiązuje.

Kilkaset interwencji

Strażacy wyjeżdżali już ponad 420 razy, głównie do połamanych gałęzi i konarów drzew. Wiatr osiągał prędkość 50 kilometrów na godzinę, jednak gdzieniegdzie porywy dochodziło aż do 110 kilometrów na godzinę. Ten łamał gałęzie i wyrywał konary – są też zgłoszenia o niewielkich zniszczeniach. Wiatr zrywał drobne elementy dachów z budynków gospodarczych.

Ludzie bez prądu

Bez prądu jest teraz dziesięć tysięcy osób. To przede wszystkim mieszkańcy okolic Częstochowy, Gliwic, Będzina i Bielska Białej.

Kłopoty mają także pasażerowie kolei. Połamane przez wiatr gałęzie i całe drzewa pospadały na tory. Stąd, nie pojadą poranne pociągi ze Zwardonia. Bielska Białej oraz Wisły i Żywca do Katowic.

Wiatr przez kilka dni

Wiatr towarzyszyć nam będzie przez całą pierwszą połowę tygodnia. Z dnia na dzień będzie się uspokajać. Ostrzeżenie przestanie obowiązywać dopiero w czwartek.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content