play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

SIM Śląsk rozpoczyna proces inwestycyjny

today18 sierpnia 2022

Background

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk oficjalnie rozpoczęła projekt inwestycyjny, w ramach którego będą powstawać mieszkania czynszowe.

Prace na placu budowy rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, ale Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk ma już pierwsze projekty, a lada dzień otrzyma pozwolenia na budowę.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Śląsk będzie działać w kilku miastach

W ramach SIM Śląsk Chorzów, Świętochłowice, Tarnowskie Góry i Zabrze mają, wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości, budować mieszkania czynszowe. Proces inwestycyjny został oficjalny rozpoczęty:

-Największym gruntem, który w tej chwili mamy, jest grunt w Chorzowie (3,5 hektara). Drugim gruntem jest grunt pozyskany od gminy w Tarnowskich Górach i te dwie inwestycje są pierwszymi, które rozpoczynamy. Właściwie mamy już gotowe albo prawie gotowe projekty architektoniczno-budowlane. W Tarnowskich Górach uzyskaliśmy wczoraj, w Chorzowie myślę, że w przyszłym tygodniu – mówi Alina Wadoń Prezes Spółki SIM Śląsk.

W pierwszym etapie inwestycji w Tarnowskich Górach przy ulicy Andersa oraz w chorzowskich Maciejkowicach powstanie po ponad 100 mieszkań. Docelowo SIM Śląsk ma wybudować ponad tysiąc mieszkań w czterech, wymienionych wcześniej miastach. Mieszkań jeszcze nie ma, ale potencjalni lokatorzy już mogą się zgłaszać.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content