play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Siostry szykują się do protestu ?

today18 listopada 2020

Background

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) podjął decyzję o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych. Następnym krokiem może być strajk generalny – informację na ten temat opublikowała na Twitterze była szefowa związku, Przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i Wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego, Dorota Gardias.

Celem protestu ma być przyspieszenie wdrożenia przepisów nowelizacji tzw. ustawy covidowej, przewidujących 100 procent dodatku do pensji dla pracowników służby zdrowia bezpośrednio zaangażowanych w walkę z epidemią.

Pielęgniarski związek wezwał premiera Morawieckiego do natychmiastowego opublikowania w Dzienniku Ustaw stosownych przepisów. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy już 3 listopada.

Jak m.in. czytamy na facebookowym profilu OZZPiP , „(..) związek wezwał Premiera Mateusza Morawieckiego do natychmiastowego opublikowania w Dzienniku Ustaw ustawy z dnia 28-10-2020 roku o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, GWARANTUJĄCEJ 100% DODATKU COVIDOWEGO!  (…)

Wszyscy pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych, którzy uczestniczą w wykonywaniu świadczeń zdrowotnych osobom chorym na COVID-19 lub osobom z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 z niecierpliwością czekają na wejście w życie zagwarantowanych ustawą dodatków miesięcznych do wynagrodzenia w kwocie 100% ich miesięcznych wynagrodzeń”.

Źródło: OZZPiP

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content