play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Wykładowca do ziewającej studentki – No, mój to by się nie zmieścił

today14 października 2016

Background

„Jeśli a oznacza szczęście, to a = x + y + z; x – to praca, y – rozrywka, z – umiejętność trzymania języka za zębami”.

Skandal na Uniwersytecie Śląskim, burza wśród wykładowców i niepokój w gronie studentów. Wykładowca UŚ, który w stronę ziewającej studentki rzucił zwrotem „No, mój to by się nie zmieścił” zostanie ukarany. Kilka dni temu rzecznik dyscyplinarny UŚ skierował w tej sprawie wniosek do uczelnianej komisji dyscyplinarnej ds. nauczycieli akademickich. Zgodnie z treścią wniosku, wykładowca ma otrzymać dwuletni zakaz na wykonywanie zawodu.

Jak przekazał naszemu reporterowi rzecznik prasowy UŚ Jacek Szymik-Kozaczko, postępowanie w tej sprawie rozpoczęło się w poprzednim roku akademickim. – Postępowanie zostało wszczęte na podstawie anonimowych ankiet w których studenci oceniali pracę nauczyciela akademickiego – wyjaśnia Szymik-Kozaczko. – W ostatnich miesiącach toczyło się postępowanie wyjaśniające, wszczęte przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w związku z  zawiadomieniem właściwej Dyrekcji Instytutu, która zareagowała na sygnały od studentów zamieszczone w anonimowych ankietach oceny pracy nauczyciela akademickiego. Przed wszczęciem postępowania wyjaśniającego Dyrekcja Instytutu przeprowadziła z nauczycielem akademickim rozmowę dotyczącą spraw podnoszonych przez studentów. – dodaje rzecznik.

Całe zajście poruszyło wykładowców, studentów i odbiło się szerokim echem w Internecie. Obojętne nie pozostało środowisko feministek. Kamila Kuryło, założycielka codziennikfeministyczny.pl na Facebooku poinformowała o petycji skierowanej do rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka. – Żądamy od rektoratu Uniwersytetu Śląskiego natychmiastowej reakcji w postaci zawieszenia wykładowcy w wykonywanych czynnościach. Taki człowiek nie nadaje się do pracy akademickiej ani do pracy z jakimikolwiek kobietami. – czytamy w treści petycji.

Sprawa jest rozwojowa.

Autor: rpdev


0%
Skip to content