play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Skansen, Stadion, ZOO- Park Śląski zaprasza na Dzień Dziecka. Zaśpiewa Viki Gabor

today1 czerwca 2020

Background

Skansen, Stadion, ZOO- Park Śląski zaprasza na Dzień Dziecka. Zaśpiewa Viki Gabor. 1 czerwca  Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, Park Śląski, Stadion Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny organizują wyjątkowy Dzień Dziecka.  Bez tłumów, bo całość będzie dostępna w mediach społecznościowych organizatorów. Podczas wydarzenia zaśpiewają Viki Gabor oraz 4Dreamers którzy pojawią się  na Stadionie Śląskim.

Skansen, Stadion, ZOO- Park Śląski zaprasza na Dzień Dziecka. Dzisiaj od godziny 13:00 na oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook będą pojawiać się liczne atrakcje w formie wideo. Razem z nową maskotką Parku Śląskiego –  Pluszową Wiewiórką Basią najmłodsi będą mieli okazję poznać ciekawostki związane z Parkiem i obiektami na jego terenie.
Przygotowano kilka bloków programowych:
  • 13.00 – W starej szkole – jak wyglądała wiejska szkoła 150 lat temu i czym różniła się od współczesnej? Gdzie mieszkał i kim był nauczyciel? Do czego służył dawny tablet? Tego wszystkiego dowiecie się podczas wirtualnej lekcji.
  • 14.00 – Poznacie zakamarki Stadionu Śląskiego – odkryjecie szatnię reprezentacji Polski w piłce nożnej, zobaczycie, jak wygląda stadionowy komisariat policji, a także poznacie tajniki wieży dowodzenia! A to wszystko z dodatkiem niesamowitych ciekawostek o „Kotle Czarownic”.
  • 15.00 – Jej wysokość Elka – jak wygląda Park Śląski z wysokości kilkunastu metrów? Na trasie przejazdu kultowej kolejki „Elki” zobaczycie m.in. Stadion Śląski, Rosarium, słynną Żyrafę, zabytkową bramę śląskiego zoo czy najnowsze atrakcje w „Legendii”. A dodatkowo pokażemy Wam Park oczami dzieci.
  • 16.00 – Witaj w zoo – poznacie niezwykłe pandy małe, przyjrzycie się obyczajom egzotycznych lemurów, a także sprawdzicie, jak radzą sobie na co dzień żyrafy.
  • 18.00 – koncert na Stadionie

Cały dzień na profilach organizatorów nie zabraknie również zabaw i  konkursów, w których do zdobycia będą wyjątkowe nagrody. W tym rodzinny bilet na zwiedzanie Stadionu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, a także na… przejażdżkę „Elką”!

Na koniec zaplanowano dwa niezwykłe koncerty na żywo wprost ze Stadionu Śląskiego. Na scenie zobaczymy Kubę, Maxa, Tomka oraz Mateusza, czyli niepowtarzalny zespół 4Dreamers, a także laureatkę Eurowizji Junior Viki Gabor. Wieczorny koncert będzie również szansą na zdobycie gadżetów z autografami artystów.

Wyjątkowy Dzień Dziecka już 1 czerwca na Facebooku Parku ŚląskiegoStadionu ŚląskiegoŚląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

fot. FB Park Śląski

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content