play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

„Skecz kontra wic”, czyli jak przetrwać pandemię z uśmiechem na twarzy

today12 marca 2021

Uśmiechem i dobrym humorem chcą rozchmurzać trudny czas pandemii. W Rudzie Śląskiej każdy będzie mógł zostać kabareciarzem i sprawić, żeby innym było weselej.

Może i do śmiechu ostatnio nie jest, ale tylko dystans i pozytywne myślenie nas uratuje. Z tego założenia wyszło Miejskie Centrum Kultury imienia Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej i ogłosiło konkurs SKECZ kontra WIC.

– W konkursie mogą brać udział dorośli w każdym wieku, młodsi zresztą też. Konkurs związany z dobrym humorem – mimo, że może nie jest zbyt wesoło, ale staramy się tym uśmiechem nadrobić tą atmosferę, uczynić ją lepszą i stąd pomysł na konkurs „Skecz kontra wic”. Zachęcamy do nagrania skeczu albo wica, czyli takiego krótkiego żartu i zademonstrowania nam tego swojego nagrania. Najlepiej umieścić go na jakimś serwisie typu Youtube i przesłać nam linka – mówi Radiu Piekary Patrycja Ryguła-Mańka z Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej.

Tematyka jest dowolna. Ważne – aby skecz lub wic był autorski i nadesłany do 15 marca. Po tym terminie zbierze się jury i wybierze zwycięzców konkursu. Publikacja najlepszych filmów planowana jest 1 kwietnia w prima aprilis.

 

Autor: Redaktor


0%
Skip to content