play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Składamy podatkowe zeznania roczne. Na to warto zwrócić szczególną uwagę

today17 lutego 2020

Background

Akcja PIT 2019 ruszyła w sobotę, a już dziś organy skarbowe zarejestrowały ponad 300 tysięcy deklaracji złożonych elektronicznie przez internetową stronę podatki.gov.pl. Tam właśnie znajduje się odnośnik „Twój ePIT”. Po zalogowaniu, osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą zobaczyć swoje własne zeznanie podatkowe wypełnione przez urzędników skarbówki.

Na stronę „Twój ePIT” najlepiej wchodzić z wykorzystaniem profilu zaufanego, przez bank, w którym mamy rachunek osobisty,  mówi Michał Kasprzak z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach…..

 • cover play_arrow

  Składamy podatkowe zeznania roczne. Na to warto zwrócić szczególną uwagę Adam Grabałowski

Warto sprawdzić dane, i porównać wpisy z dokumentem przekazanym przez pracodawcę. Bywa, że gdzieś coś nie „zaskoczy” i zdarzają się rozbieżności. Jeśli wszystko jest jak trzeba, wystarczy potwierdzić zgodność i deklaracja jest złożona. Jeśli nie będzie potwierdzenia i nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w ePIT – nie ma problemu – formularz przejedzie z automatu. Jeśli jednak podatnik coś pozmienia, a nie zatwierdzi, organ podatkowy tego nie zarejestruje i mogą być problemy.

 • cover play_arrow

  Składamy podatkowe zeznania roczne. Na to warto zwrócić szczególną uwagę Adam Grabałowski

…. i bardzo ważne – warto zachować czujność, bo pojawiają się niestety próby oszustw. Okazja czyni złodzieja, a od połowy lutego taką okazją jest właśnie powszechny obowiązek składania rocznych deklaracji podatkowych. Organy skarbowe przypominają, że – zwłaszcza w internecie – aktywni stają się różnego rodzaju oszuści, którzy próbują wyłudzić pieniądze, dane osobowe lub zainfekować komputer szkodliwym oprogramowaniem.

 • cover play_arrow

  Składamy podatkowe zeznania roczne. Na to warto zwrócić szczególną uwagę Adam Grabałowski

… najlepiej korzystać ze sprawdzonych kanałów – takich jak strona podatki.gov.pl i tam odnośnik „Twój ePIT”. Roczne deklaracje podatkowe można składać od soboty 15 lutego. Termin rozliczenia się z fiskusem upływa 30 kwietnia. Wyjątek to osoby składające PIT 28, które muszą to zrobić do 2 marca. Wypełnionej deklaracji na stronie „Twój ePIT” nie znajdą podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, natomiast niebawem powinny być dostępne aktywne formularze, które im to umożliwią.

Osoby, które wypełniać będą deklarację papierową, nich pamiętają o dokładności. Organy skarbowe co roku rejestrują te same błędy. Najczęstszy? Brak podpisu..

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content